Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

wol

  1. SonicMK

    Помош за Wake on WAN

    Поздрав дечки Ми треба помош / туторијал за Wake On WAN (НЕ LAN) опција за да можам да го "будам" remote PC-то преку телефон со помош на LTE од било која локација. Да напоменам само дека опцијата WoL ми е веќе активна во BIOSот и дозволени ми се Magic Packets кај мрежната карта. WoL опцијата...
На врв Дно