• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

winrar

 1. Miki98

  Распакување на датотека

  Здраво Како можам да направам 50гб да го ставам на архива да стане 50мб? Видов дека имаа 50гб игра која е високо ставена на архив на winrar,кога распакуваш тие 50мб станат 50гб од архивата. Некои искуство ? Како можам тоа да го направам
 2. Avid

  Безбедносна дупка во WinRAR

  Се случи тоа кое што мислев дека никогаш нема да се случи но стравот постоеше и еве бил оправдан. Најдена е безбедносна дупка во WinRAR која овозможува заразување на компјутерот дури и само ако направиш екстракт, без да вклучиш фајл. Ако UAC ви е пуштен, ќе биде спречена инфекцијата. Ја ем...
На врв Дно