• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

winrar

 1. Miki98

  Распакување на датотека

  Здраво Како можам да направам 50гб да го ставам на архива да стане 50мб? Видов дека имаа 50гб игра која е високо ставена на архив на winrar,кога распакуваш тие 50мб станат 50гб од архивата. Некои искуство ? Како можам тоа да го направам
 2. Avid

  Безбедносна дупка во WinRAR

  Се случи тоа кое што мислев дека никогаш нема да се случи но стравот постоеше и еве бил оправдан. Најдена е безбедносна дупка во WinRAR која овозможува заразување на компјутерот дури и само ако направиш екстракт, без да вклучиш фајл. Ако UAC ви е пуштен, ќе биде спречена инфекцијата. Ја ем...
На врв Дно