Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

windows vps

 1. Commie

  Проблем со пристапување на домен на VPS

  После сто години сум пак на форумов овој пат само како обичен член :) Ако има некој што би знаел да ми помогне со IIS и DNS сервери и кафе ќе частам ако треба. Што е маката? За на работа имаме VPS сервер од Телеком закупен целоно менаџиран од наша страна. Серверот има 2 домени едниот главен а...
 2. QhostMK

  Спонзорирано QhostMK - Виртуелни приватни сервери ( Linux/Windows - локација Македонија )

  https://qhost.mk Најдобрите решениjа за вашиот бизнис Виртуелни приватни сервери по најдостапни цени. Базирани на KVM технологија (Дедицирани Ресурси) Speedtest : https://speedtest.qhost.mk | 100MB | 200MB | 500MB | За менаџирање на вашиот виртуелен приватен сервер, сите наши пакети...
На врв Дно