• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

windows 7

 1. BlackOuttheWoRlD

  Неможе да се инсталира антивирусна на на windows 7

  здраво другари. Имам еден проблем сакам да инсталирам некоја антивирусна на виндовс 7цата но несака,пробав со аваст таман го поќаже логото и го снема,пробам со авг до 50 ерор ми пиша,лаптопот е одново форматиран,што да направам помош?? Еве дел од видео https://dai.ly/x7drl1o
 2. BlackOuttheWoRlD

  Windows 7 или 10 имаа ли купено некој?

  Здраво другари Дали имате купено windows лицензиран,без пиратски кракови.. Мене ми треба виндовс 7 64 битен,доколку некој го имаа купено,може да ми го позајме? Или пак виндовс 10 64 битен,без разлика на виндовсот оргиналниот купен,нема да биде копиран од моја страна или уплоадиран,може да си...
 3. JensenInterceptor

  Дали да купам Скајлејк процесор, а да го вратам/продадам Кабилејк процесорот?

  Иако компјутерон ми е стар само недела ипол, и сеуште не сум ја искористил/научил моќта на i5-7500 Kaby Lake процесорот, читајќи ги форумиве и Интенетов сфатив дека Виндоус 7 нема да работи на овој процесор бидејќи нема да има драјвери за овој ОС. Сакав нов ПЦ за учење и за играње. Сакав да му...
 4. JensenInterceptor

  Кој Виндоус е најдобар во моментов за развој на C#/C++ десктоп апликации?

  Во размислување сум да купам лиценциран Виндоус за домашен компјутер и притоа ќе работам као фриланцер. Ќе кодирам C#/C++ апликации. Имам во моментов Убунту 16.04, 64 битен и знам дека може да се куца и C# и C++ во Убунтуто. Има нешто што се вика Моно за C#. Но као фриланцер е добро да имам...
 5. ernesto

  Имам инсталирано Windows 8.1 а сакам да инсталирам Windows 10

  Имам дома на лап топ инсталирано Windows 8.1 а сега сакам да инсталирам Windows 10 па ме интересира: под 1. Дали има некакв врска што пртходниот Windows 8,1 ми е симнат од торент (некоја пиратска верзија сигурно) сега да го апдејтувам со Windows 10? и под 2. Имам сериски број и налепница од...
 6. HoLfElDeR

  Драјвери за Asus L502MA

  Ми требаат драјвери за Asus L502MA за windows 7 64bit, никако не можам да најдам, посебно за wifi i za smart pad Ако некој може да ми помогне однапред се заблагодарувам
На врв Дно