Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

wifi 6

 1. Нема Слика

  рутер Xiaomi AX3200

  Се продава рутерот (Xiaomi AX3200), инаку рутерот е на openWRT (сменет му е фабричкиот Mi WiFi). https://openwrt.org/toh/xiaomi/ax3200 Го земав како секундарен рутер кога се селев, ама испадна дека само еден ми врши работа па затоа вториов иде на продажба.
 2. Продавам НОВ Wi-Fi 6 рутер Nokia WiFi Beacon 2

  Продавам НОВ Wi-Fi 6 рутер Nokia WiFi Beacon 2

  Продавам НОВ Wi-Fi 6 рутер Nokia WiFi Beacon 2, никогаш не користен со ГАРАНЦИЈА од 6 месеци.
 3. Miki98

  Кои телефони имаат можност за WiFi 6+?

  Здраво Сакам да отворам тема за ви-фи 6 и дали се уште некој има пробано ? Ете јас се уште користам WiFi 4 на рутерот,а телефонот подржува до WiFi 5 Ја користам апликацијата WiFiman https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ubnt.usurvey
 4. boban984

  Избор на Wi-Fi 6 (802.11ax) рутер

  После 10+ години служба на Linksys WRT54G2, одлучив да го пензионирам и да се модернизирам малку. Немам искуство освен со кажаниот модел од Linksys, кој ме служи одлично повеќе од декада. Сакам да земам асално рутерче што ќе го сетирам и заборавам дека постои (како и претходново), бидејќи...
На врв Дно