Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

widi

 1. spiritBreaker

  Предложете WiFi рутер

  Предложете ми wifi рутер, буџет до околу 2.3-2.5К макс, по можност со detachable антени, по можност да поддржува aс, dual band не ми е толку битно, и побитно ми е да поддржува гигабитен лан. Ќе се користи за дома, 3 соби сигнал, моменталниот TP Link WR841N врши добра работа, но време е за...
 2. -={K-O-R-U-N}=-

  Wireless Display BLACK Screen

  Лаптоп: Dell Inspiron 5748 LCD TV: SONY Bravia KDL-49WD757SAEP Проблем: Кога го поврзувам ТВ безжично со лапопов за да игра улога на безжичен монитор/дисплеј, се поминува „без проблем“ т.е. го наоѓа телевизорот, се инсталираат драјвери инстантно, се поврзуваат одма, само што на ТВ нема ништо...
 3. Глупав

  Miracast поврзување

  Имам ТВ што подржува Miracast. Воедно имам и Intel куќиште со Win 10 што подршува WiDi протокол, Единствено ми е потребно некој компонент (преферирам USB иако не исклучувам ни PCIe) бидејќи со сегашниот PCI Wireless адаптер на PC не најдов решение да го поврзам телевизорот. Некои препораки за...
На врв Дно