Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

web 3

  1. ContentBot

    Македонскиот GameFi стартап Battle For Giostone собра 1.5 милиони US долари

    Battle For Giostone e MOBA (multiplayer online battle arena) видеоигра која ја развиваат ентузијасти вљубеници во овој жанр. Играта се развива на различни локации, а покрај Македонија развојот е лоциран и во САД, Русија, Украина… Пред околу еден месец Battle for Giostone го издаде својот...
На врв Дно