• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

wdred

  1. Глупав

    Продадено 2 * 2TB WD Red NAS

    се мислам за поголеми дискови... ако решам да ги продавам ќе идат комплет... би сакал реална проценка NOTE: не знам од каде на вториот диск ми извади толку саати работа (искрено беше вклучен на PC кој идеше на Sleep кога не работев едно 6-9 месеца, а ми извади нешто над година дена работа)...
На врв Дно