• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

wake on lan

  1. SonicMK

    Помош за Wake on WAN

    Поздрав дечки Ми треба помош / туторијал за Wake On WAN (НЕ LAN) опција за да можам да го "будам" remote PC-то преку телефон со помош на LTE од било која локација. Да напоменам само дека опцијата WoL ми е веќе активна во BIOSот и дозволени ми се Magic Packets кај мрежната карта. WoL опцијата...
На врв Дно