Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

vue

 1. Rufflesaurus

  Листа со најдобри курсеви кои ми помогнаа во кариерата

  Пред некој ден, напишав статија на мојот личен блог со наслов "Моите најдобри ресурси за учење кои ми помогнаа во мојата кариера" и преку приказна опишав како сум ги нашол и што ми се допаднало кај нив. Во иднина имам план да споделам уште неколку слични статии на оваа тема. Feedback е...
 2. pecko95

  React/Angular/Vue - кој framework е најпогоден за кај нас?

  Здраво. Се нафатив на почеток од годинава сам да учам front-end веб програмирање (без претходно искуство, било какво, со програмирање) и имам уште да доучам неки работи во vanilla JS пред да преминам на некој framework, па би сакал да знам, со време, кој од нив е најбаран тука кај нас? Со кој би...
На врв Дно