• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

втор рутер

  1. Necromancer

    Пронаоѓање IP адреса на втор рутер

    Ај малку помош ако може, уште пред некој месец приклучив Mi Router 3 како дополна на телекомскиот Хуавеи (HG8245H) со цел да продолжам опсег што го постигнав. Рутерот не е лош, не ме импресионира многу, преку телефон не можам да се конектирам на него и Mi WiFi апликацијата ми јавува дека "No...
На врв Дно