• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

vsr

  1. gokica

    Виртуелнo поголема резолуција-DSR и VSR

    Сите искусни корисници на форумов знаат за скејлинг, Nvidia DSR (Dynamic Super Resolution) и AMD VSR (Virtual Super Resolution). Но сакав оваа тема да ја отворам за помалку упатените кои не се сретнале со оваа проблематика и не им се познати можностите. Не сум истражил дали интел има...
На врв Дно