• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

враќањ данок од гер.

  1. zipi123

    Враќање на данок од германија

    Вака се изнинувам ако има тема слична на оваа не можев да најдам, слободно нека се премести или избрише. Сакам да купам работи од германија претежно електорника, наслушав дека на сите прозиводи над 100евра се враќа данок. Може некој да ми објани како иде таа процедура?
На врв Дно