Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

voodoo

  1. Lazarko

    Voodoo 5 5500 AGP Dream PC (Year 2000)

    Декември 15-ти 2000 година, 3dfx престанува да постои. Nvidia одвојува 112 милиони долари за да ја запечати судбината на овој битен и егзотичен производител на графички чипови. Многу добро се сеќавам на овој настан затоа што за тоа време работев во Анхоч Компјутери. Тогашниот шеф на продажба...
На врв Дно