• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

voip

 1. dimsa

  Проценка Avaya VOIP опрема

  Драги формуџии, ве молам за проценка за следнава опрема: - Avaya Media Gateway G430 со 25 канален DSP, 8 канален BRI (MM720) и аналоген PSTN (MM771) модул - исправна, без гаранција - 15 Avaya 1608 телефони - без гаранција - 10 Аvaya 1608i телефони - без гаранција Опремава има поента само таму...
 2. M

  GSM Терминација

  Здраво. Ме интересира дали некој пробал и работи со ГСМ терминација во Македонија. Дали е исплатлива инвестиција и дали има повраток на средствата. Дали траат СИМ картичките. Поздрав.
На врв Дно