• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

vmware

  1. Глупав

    Хипотетичко правење на port forwarding

    Хипотетички во следниов случај: A1 со јавна статичка адреса, Нивниот Huawei оптички рутер на кој е приклучен мој ASUS рутер на кој е приклучен PC (со Win 10 - ирелевантно) на кој има VM Ware (со Win 10 - ирелевантно) Релевантно: сакам од било каде (се надевам можеби некогаш и од плажа -...
На врв Дно