• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

visual studio 2005

 1. Miki98

  Vb net

  Здраво Сакам да направам пргорама за фирма Кога се чекираат да покажува влез излиз,паузи,емаил и страна од вб нет. Дали може некој да ми помогне во тоа ? Како се врзуваат тие апаратите за титкање нфц? И како се имплеменетира боотстрап да има измени од софтверот во веб-страната? Дали може...
 2. JensenInterceptor

  Снимање на податоци оддалечено со десктоп аппликација?

  Сега баш ми текна прашање дали постојат начини, десктоп апликација да се однесува како веб апликација, т.е да се пополни форма со податоци и истите безбедно да се пратат преку мрежа каде друга исто така серверска апликација ќе ги сними во база на податоци. Сега за сега ми текна само на...
На врв Дно