• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

virus

  1. N

    Локален проблем или вметнато во сајтовите ?

    Гуглам "Дојран фестивал", ги отворам двана линка и скоро веднаш бев редиректиран на еден .tk потоа на друг сомнителен subdomain каде го има она "you won something" шит. Повторив постапка на виртуелна, се реплицираше проблемот. А немаше проблем со било кој друг сајт што го отворив од дотичниот...
На врв Дно