Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

virtual machine

  1. Глупав

    Хипотетичко правење на port forwarding

    Хипотетички во следниов случај: A1 со јавна статичка адреса, Нивниот Huawei оптички рутер на кој е приклучен мој ASUS рутер на кој е приклучен PC (со Win 10 - ирелевантно) на кој има VM Ware (со Win 10 - ирелевантно) Релевантно: сакам од било каде (се надевам можеби некогаш и од плажа -...
На врв Дно