• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

virtual box

  1. Uber-

    Virtual Box

    Здраво на сите. Дали некој имал искуство или знае како да сетирам Virtual Box со linux OS(ubuntu 14.04) на windows-based dedicated server со тоа што VBox да си има свое посебно ИП? На Windows 2008 r2 standard edition сервер имам хостирано игра што си има ИП пр. 111.222.333.444 и корисниците си...
На врв Дно