• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

vip operator

 1. JensenInterceptor

  Даден број не може да се бира - Бројот е нецелосен?

  Имам пријател, не можат да го бираат неговиот број, се јавува автоматската секретарка, која вели „Бројот е нецелосен“. Иначе бројот е на ВИП и почнува со 076. Пораки може да се праќаат ама не може да се бира. За разлика, телефонот може да ѕвони на други телефони. Модел: Нокиа 6600 Дали знае...
 2. paraglajder

  ВИП оператор продава дефектни телефони

  Здраво. Мојот случај: - Потпишав нов постпејд договор со ВИП, и подигнав телефон. - Mи продадоа дефектен телефон. (ПОВРЕМЕНО не реагираа системските рингтонови за повик, аларм, SMS. По рестартирање на телефот пак се си работеше ОК, се до наредната епизода кога ке му "текне" на телефонот пак...
На врв Дно