• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

vimeo

  1. Avid

    Туторијал Симнување превод од Vimeo video (заштитено со лозинка)

    Здраво Како сте? Се надевам добро. Денес ќе покажеме како да симнето превод од Vimeo видео кое е заштитено со лозинка. Лозинката секако мора да ја знаете. Ако се обидете со користење на едноставни веб апликации од веб страници, тие нема да работат, најверојатно поради тоа што видеото е...
На врв Дно