Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

видео рендер

  1. imperial

    Рендер Фарма - Kako?

    Во неколку наврати е спомната рендер фарма ама никако да видиме резултати. Идејата не е ништо ново ниту непознато, сепак, се работи за повеќе компјутери поврзани помеѓу себе кои имаат пристап до исти податоци и од нив да искалкулираат слика. Дали се работи за 3д или видео рендер, мислам дака има...
На врв Дно