• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

vfx

  1. nashio

    Keying

    Дали некој досега работел KEY во Davinci Resolve? Монтажата ми е средена во Davinci Resolve, дали е попаметно да работам Key во Resolve или да експортирам DNxHD( или што е подобро ако не тоа?) па да key-ам во AfterEffects? Снимено е со BMPCC4K, бидејќи општо резолв работи подобро со тие...
На врв Дно