Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

вести

  1. ContentBot

    Кратки ИТ вести на денот: Забрана за TikTok во Македонија, Brainster Албанија, поевтин роаминг...

    По несреќните случки изминатата недела во Србија, во Македонија се прошири шпекулација за потенцијална забрана на друштвената мрежа TikTok како платформа која има лошо влијание над денешните млади генерации. Од МИОА велат дека забрана на социјалната мрежа Тик Ток во државава ќе следи само...
На врв Дно