• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

веб сајт

 1. Garfield'

  Предлог на име на сајт и домен

  Здраво ит другари Дајте ваш предлог,идеја име некое кратко за мојата страна за огласи,нешто што ќе се разбира на бугарски,српски и македонски,со .com ќе биде доменот,имав еден на ум verna.com,но е зафатен
 2. Blagojche77

  Прашање во врска со продажба на производи кои веќе се наоѓаат на Аmazon

  Здраво дечки, Во последно се повеќе слушам муабети од типот на: абе познавам еден другар отвори сајт каде што листа/продава производи од амазон, ги продава за неколку долари плус и праи профит на тој плус, без да го боли глава за достава и такви ствари. Во тој контекст имам неколку прашања...
 3. Scofield

  Маркетинг стратегија за веб-страна

  Здраво, нов сум на овој форум. -->Ако мислите дека темава е веќе почната на друг линк, слободно пишете - ќе ја избришам. <-- Имам веб-сајт и го водам околу 10 месеци. Се работи за WordPress сајт за забава, квизови, малку култура и нешто новости(немам политика). Маркетингот главно ми е преку Фејс...
 4. bobipp

  Правење веб страна за клиент

  Можно е наскоро да имам шанса првпат да правам веб страна за клиент. Сакам да ја искористам шансата ако можам ама и не сакам да излажам некого и да му доставам нешто сосема различно од тоа што ќе го одредам на старт. Прашањето ми е кој начин да го користам како за првпат. Ќе набројам неколку...
На врв Дно