• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

веб дизајн

 1. Garfield'

  Најдобра платформа за правење на вебсајт

  Здраво другари ми треба помош,бидејќи сакам да направам вебстрана но неможам да се одлучам на која платофрма ќе биде подобра од сите. дали на angular,wordpress,python и др. Вебстраната ќе биде на 3 јазици албански,македонскј и бугарски јазик,додатно сакам да има подсајтот гоогле транслате да се...
 2. D

  .мк веб дизајни

  Започнуваме една нова тема... .мк веб дизајни. Критериуми за постирање во темава: 1. се постираат сајтови кои задоволуваат основни веб дизајн концепти (grid систем, респонзивен или со мобилна верзија, солидно искористни бои, добра навигација...) 2. ако е ваш проектот, потенцирајте го тоа, нема...
На врв Дно