• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

vb.net

  1. JensenInterceptor

    Снимање на податоци оддалечено со десктоп аппликација?

    Сега баш ми текна прашање дали постојат начини, десктоп апликација да се однесува како веб апликација, т.е да се пополни форма со податоци и истите безбедно да се пратат преку мрежа каде друга исто така серверска апликација ќе ги сними во база на податоци. Сега за сега ми текна само на...
На врв Дно