• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

vbios

  1. gokica

    АSUS лаптопи-биос модинг и оверклок

    Чисто како информација за сопствениците на АСУС гејминг лаптопи. На следниот сајт имате значајна база на информации за мод на биос/Vbios за ASUS лаптопи: http://www.voltground.com/haven/ На едно место се собрани сите потребни алатки а може да најдете и модирани биоси за сите последни серии...
На врв Дно