Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

vb net

 1. Miki98

  Курс онлајн Visual Studio

  Здраво ит другари има ли некој курс онлајн што не се плаќа,да се научи за visual studio,mvc,asp.net и врзување на направени програми со asp.net? благодарам однапред
 2. Miki98

  Конфигурирање виндоус сервер

  Здраво Дали можам на пц да инсталирам windows server и како можам да го направам public со датабази за вб нет? Со heidisql може ли да работи од дома надвор од мрежа за софтвер изработен на вб нет?
 3. Miki98

  Vb net

  Здраво Сакам да направам пргорама за фирма Кога се чекираат да покажува влез излиз,паузи,емаил и страна од вб нет. Дали може некој да ми помогне во тоа ? Како се врзуваат тие апаратите за титкање нфц? И како се имплеменетира боотстрап да има измени од софтверот во веб-страната? Дали може...
На врв Дно