• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

variable

  1. M

    php принтање дел од променлива

    Здраво дечки имам мал проблем. т.е не е проблем туку незнам како да го направам. Ја сум почетник во пхп па сакам некој од посикусните да ми кажат како да го изведам следново: Имам $title променлива која има одредена вредност на пример: home | it.com.mk е сега како да направам $title2 кој ќе...
На врв Дно