• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

usb port losting

  1. Garfield'

    Проблем не прима firmware wiko k300

    Здраво Има еден телефон wiko k300. При уклучување само оди на fastboot и толку не сака recoverу да се укличи. Пробанo да се флешива преку мтк sp flash tool. Таман го прочита усб-то пак го снема и пак исто чита го не го чита,значи прекинива на download при црвеното пнење на мтк sp flash tool. Е...
На врв Дно