• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

usb-c

  1. Андреј

    Hidizs Sonata DAC HD II: USB-C -> 3.5mm аудио кабелче

    По многу различни кабли, најдов еден што можам да кажам дека го засилува аудио сигналот на задоволително ниво. Понудата на нови телефони без 3.5мм влез е реално голем проблем ако имате многу слушалки со 3.5мм џек. По неколку тестирани кабли, овој е навистина одличен, но и малце скап. Цената беше...
На врв Дно