• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

usb 3.0

 1. Глупав

  External HDD MyPassport не респондира

  Беше вклучуван повремено кај мене на уреди на USB3.0 како архива на некои филмови кои беа на него. Двапати позајмен меѓутоа без проблеми функционираше. Го позајмив на еден пријател и ми го врати велејќи дека воопшто не сакал да уклучи. Кај мене сега не сака да проработи ни со DiskManagement...
 2. bobipp

  All-round конфигурација

  Дојде новата година :rolleyes: па се прават некои планови, проекции итн... дали може да се надевам на нова десктоп машина која би ја заменила моменталната мобилна. Првиот компјутер, а воедно и прв десктоп ми беше од далечната 2002 година. После тоа асус лаптоп, кој цркна после 5 години...
На врв Дно