• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

ups

 1. MoDmkd

  UPS/ УПС за компјутер

  Здраво, Сакам да купам УПС за компјутерот, но незнам да израчунам волти и вати. До сега нема тема на форумов, па кој може нека помогне. Напојувањето на куќиштето ми е 700W, мониторот 20W и рутер кој не пишува колку W е (може и без него). По интернет ја најдов оваа страна (AMD Ryzen 5 1600 AMD...
 2. Gilfoyle

  Основни давачки кон брзите пошти

  Во склоп на темата „Царинење на компјутерска опрема, ја отварам и оваа тема за „основните “давачки према брзите пошти. Овие информации се во врска со основните давачки но секогаш кога ќе сакате да нарачате нешто најсигурно е да ги исконтактирате истите и убаво да се распрашате дали тој одреден...
 3. smole

  Батерии за UPS

  Дојде време да се сменат батериите на UPS-от, купен пред 3 години. Сегашните батерии кои дојдоа од фабрика со упсот (кој е Eaton NV2000H) се CSB 1234W со F2 конектори. Каде и која марка да земам квалитетни заменски UPS батерии, 2 комада 12V 9AH во Скопје? Exide? Друга некоја марка? Им пишав...
 4. null_ptr

  Мислење за UPS

  Дајте мислење за оваа UPS Hantol HU1200 - 1200VA (750W) Анхоч Во последно време има прекин на струја на секои 2-3 часа и неможам да зачувам сработено како човек :angry: Поздрав
На врв Дно