• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

upgrade

 1. Picolo

  Work/Gaming Конфигурација.

  UserBenchmarks: Game 39%, Desk 103%, Work 70% CPU: Intel Core i7-6700K - 96.6% GPU: AMD RX 460 - 30.6% SSD: Kingston KC1000 NVMe PCIe M.2 240GB - 158.4% HDD: WD WD10EURX 1TB - 85.4% HDD: Hitachi HTS541010B7E610 1TB - 86.8% RAM: Kingston 9905678-027.A00G 2x8GB - 73.3% MBD: Asus MAXIMUS VIII HERO...
 2. Garfield'

  Појачување на рутерTp-link

  Здраво Зошто нема tomato Firmware за tp-link? И дали може да сменам firmware на еден рутер Tp-link Mr3420 v2.2? Пробано е но несака да се смени,како се мени верзијата на рутерот или дали може да се едитира во чипот за да прима? И каде може во скопје да му стават повеќе рам и меморија на чип?
На врв Дно