• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

unity 2d

  1. K

    Барам Unity Developer

    Здраво батки, Незнам точно на кој под-форум да пишам, па го одбрав овој зашто Unity користи верзија на C#. Некое време разглобувам идеја за игра за мобилни, па решив да ја правам на Unity за да можам да ја експортирам на повеќе платформи (Android, iOS, Windows Store за сеа..) Дали некој од...
На врв Дно