• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

unifi

 1. Oktar

  Продадено UniFi UAP-Pro

  Пак јас... според количината на огласи може да се насети економската криза која се продлабочува и понатака, па така сега на продажба имаме еден до два прекрасни UniFi UAP-Pro точки на пристап т.е. Access Points. Не сум решил дали ке ги продадам двата, или па можеби и сите три, ама ајде да...
 2. HardCorec

  RaspberryPi како UniFi Controller

  Пред некое време се подновив со UniFi AP AC Pro па често ми се јавуваше желба да си поиграм со него, но ретко сум дома па немав баш можност да си играм со UniFi-от. За да си го пружам тоа задоволство и да имам пристап од надворешна мрежа ми беше потребен UniFi Controller којшто немав сила да си...
 3. smole

  Ubiquiti - Генерална дискусија

  На форумов неколку членови користат опрема од овој производител, па нека има генерална тема. Еве го моето прашање: Kaj UniFi уредите контролерот е софтверски базиран - тоа значи дека UniFi уредот/уредите можам да ги инсталирам, контролер софтверот да ми е на лаптоп, да ги конфигурирам уредите...
На врв Дно