• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

ultrasharp

 1. Fearless

  Препорака за 27" 2К или 4К монитор

  Здраво, би сакал да замолам за помош за избор на 27" монитор со 2К или 4К резолуција до максимум 360/370 евра. Лично преферирам 2К резолуција. Со панелите се разбирам онака ама би послушал поупатени луѓе, лични искуства итн :). Ќе се користи за нормална работа евентуално за некоја игра (пр...
 2. olikomerc

  Продадено Продавам Dell UltraSharp U2412M LED IPS, 16:10, FULL HD, DVI/DP/VGA/5xUSB

  Се продава монитор Dell U2412M, еден од најдобрите IPS монитори, UltraSharp серија со проверени панели, без мртви/заглавени пиксели. Користен во домашна атмосфера, во соба каде не е пушено, како е наместен од прв ден не е поместен скоро воопшто, значи нема никакви козметички оштетувања...
На врв Дно