Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

украина

  1. ContentBot

    Нападот врз Украина низ ИТ перспектива

    Најважната вест од светот оваа недела, е руската инвазија на Украина. Утрото на 24-ти февруари руската армија започна со воздушна и копнена офанзива во Украина, а на нападот му претходеа и сајбер напади врз државни страници на Украина. Сајбер војувањето меѓу двете држави засега од она што е...
На врв Дно