• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

ui design

  1. Miki98

    Vs code и ui design

    Здраво Дали има искуство некој со vs code? Css сами ли се пишуваат без помош? Како vozi.com изгледа е изработен на vs code со css. Колку време треба за да научиш на vs code и css? Што значи оваа ui design и дали може ui design да се конвертира право на вебстрана.
На врв Дно