Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

uefi

 1. Miki98

  Thinkpad најдобр лаптоп за користење и останато и инсталирање Mac os

  Здраво Ја отварам темата за лаптопи thinkpad дали старите генерации подржуваат uefi ? Сакам да инсталирам mac os и Windows dual boot или на два диска на различно место,дали некој досега имал mac os на лаптопот со windows? Денешните лаптопи се уште се подобри,дали има во Македонија за thinkpad...
 2. shifty

  ASUS RX580 + X58 = ASUS SUX

  Дали некој на форумов се има сретнато со следниов проблем (специфичен за поновите ASUS графички): Пред извесен период купив ASUS RX580 8GB, ја монтирам на ASUS RAMPAGE II EXTREME (X58) матична и beep код VGA FAILURE, ја монтирам графичкава на H61 плоча истата работа... На крај ја ставив на Z97...
На врв Дно