• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

udoox86

  1. petre.dimov

    UDOO X86 - 10x more powerful than RPi3

    Го видов на нет и интересно изгледа уредот. За таа цена се добива добар систем кој што е способен за 4К и слични позахтевни работи. Какво мислење имате за уредот, дали некој го има користено. https://betanews.com/2016/05/19/udoo-x86-10x-more-powerful-than-raspberry-pi-3/ UDOO X86 - UDOO...
На врв Дно