• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

ubuntu 18.04

  1. algebra97

    Microsoft Teams на ubuntu 18.04

    Планирам во скоро време да се префрлам на ubuntu 18.04 ама зависен сум од Microsoft Teams пошто таму најчесто имам состаноци and stuff like that. Ме интересира, доколку некој има користено, дали е се океј со MSTeams на ubuntu 18.04? На интернет читав некаде дека не може да се споделува екран па...
На врв Дно