• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

ubiquiti

 1. smole

  Купувам access point

  Купувам AP POE користен, да се напојува исклучиво на 802.3af (не пасивен POE). Што поефтин - тоа поубаво, 802.11n минимум, сакам поефтино да поминам, нов знам каде да купам и по која цена. Понуди овде или по пп.
 2. Garfield'

  Предлог на cpe Mikrotik или Ubiquiti

  Здраво Сакам да знам што е подобро за да не се излажам,дали да се земе MikroTik SXT Lite5 antena (SXT 5nD r2) или пак Ubiquiti NanoStation NSM2, Ubiquiti NanoStation M5,rocketdish-antenna 2.4 GHz-5 GHz? Ми треба само едно да земам бидејќи имам друго,ми кажаа дека микротикот може да се...
 3. HardCorec

  RaspberryPi како UniFi Controller

  Пред некое време се подновив со UniFi AP AC Pro па често ми се јавуваше желба да си поиграм со него, но ретко сум дома па немав баш можност да си играм со UniFi-от. За да си го пружам тоа задоволство и да имам пристап од надворешна мрежа ми беше потребен UniFi Controller којшто немав сила да си...
 4. smole

  Ubiquiti - Генерална дискусија

  На форумов неколку членови користат опрема од овој производител, па нека има генерална тема. Еве го моето прашање: Kaj UniFi уредите контролерот е софтверски базиран - тоа значи дека UniFi уредот/уредите можам да ги инсталирам, контролер софтверот да ми е на лаптоп, да ги конфигурирам уредите...
На врв Дно