Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

ubiquiti

 1. Ubiquiti U6 Lite и PoE+ (at) Адаптер

  Ubiquiti U6 Lite и PoE+ (at) Адаптер

  Како што гласи огласот, се продава следниов Ubiquiti PoE+ (at) адаптер за напојување за сите нови U6/U7 уреди од UBNT! Користен месец и 10-тина дена, потоа направив реаорганизација на мрежата и адаптеров повеќе не ми е потребен! Купен од all4net Цена: 1400 денари! Платен нов 1700 денари нов...
 2. Продавам 2 Ubiquiti U6 Lite AP

  Продавам 2 Ubiquiti U6 Lite AP

  Како што гласи насловот продавам два идентични АП Ubiquiti U6 Lite , купени за објект каде што требаше да бидат монтирани, ама се испостави дека се вишок и затоа одат на продажба. АП не се користени воопшто, Освен што се отворени кутиите за да се направи некоја,слика за оглас. Доаѓаат со фул...
 3. Garfield'

  Предлог на cpe Mikrotik или Ubiquiti

  Здраво Сакам да знам што е подобро за да не се излажам,дали да се земе MikroTik SXT Lite5 antena (SXT 5nD r2) или пак Ubiquiti NanoStation NSM2, Ubiquiti NanoStation M5,rocketdish-antenna 2.4 GHz-5 GHz? Ми треба само едно да земам бидејќи имам друго,ми кажаа дека микротикот може да се...
 4. HardCorec

  RaspberryPi како UniFi Controller

  Пред некое време се подновив со UniFi AP AC Pro па често ми се јавуваше желба да си поиграм со него, но ретко сум дома па немав баш можност да си играм со UniFi-от. За да си го пружам тоа задоволство и да имам пристап од надворешна мрежа ми беше потребен UniFi Controller којшто немав сила да си...
 5. smole

  Ubiquiti - Генерална дискусија

  На форумов неколку членови користат опрема од овој производител, па нека има генерална тема. Еве го моето прашање: Kaj UniFi уредите контролерот е софтверски базиран - тоа значи дека UniFi уредот/уредите можам да ги инсталирам, контролер софтверот да ми е на лаптоп, да ги конфигурирам уредите...
На врв Дно