Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

type 4

  1. K

    Да не му се наоѓа некому Corsair Type4 PCIe кабел?

    Здраво дечки, се обидувам да најдам ваков кабел во Скопје, но нема, така што мора да прашам вака по луѓе. Случајно некој по дома да не чува кабли од поново Corsair напојување? Ми треба специфично од Corsair и да е Тype4 зошто прочитав дека не се игра со PSU кабли. Ако има некој дома, на самите...
На врв Дно