twitch

 1. lazar.nikolov

  Сетап со Mirrorless камера за Live Streaming на Twitch

  Здраво екипа! Пробувам да направам сетап за стримање на Twitch и неможам баш да ги најдам сите компоненти што ќе ми требаат. Се мислам да земам Canon M50, ама од друга страна незнам кај да најдам dummy батерија адаптер за постојано напојување и HDMI Capture Card. Има некој искуство со правење...
 2. ForcefieldDown

  Кои ви се омилени стримери?

  За мене е Joseph Anderson: View: https://www.twitch.tv/andersonjph Човекот стварно има супер смисла за хумор. И ми се свиѓа каков фокус дава на негативните страни од игрите што ги игра. Има добар сенс кон што да посочи внимание додека коментира низ playthrough-то. Познат и е за неговите...
 3. Mario Markovski

  Twitch Streaming

  Pobarav po forumov no ne najdov nikade, pa me interesirashe da prasham. Ima li lugje od nashava scena so se zanimavaat so strimanje na twitch? I ako znaete nekoj slobodno kazete. Da napravime nash community.
 4. NecrotoX

  Twitch феномен - Ninja

  За тие што не го знаат - Ninja е твич стример кој што периодов интензивно ја стрима Fortnite. Екстремно е добар и моментално е еден од најгледаните стримери на Twitch.tv. Пред неколку дена играше во дуо со Дрејк и стримот достигна над 600к гледачи. Она што е интересно е дека излезе извештај...
На врв Дно