• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

трипод

 1. l1d0v1c

  Продадено Се продаваат користен Manfrotto трипод и нов Cullmann Mundo 522t

  На продажба одат следниве триподи: 1. Manfrotto трипод, купен од нептун, користен година ипол, без никакви оштетувања/искривувања, а единствено што може да се забележат се неколку поситни гребаници. Со триподот следи и оригиналната торбичка. Спецификации: Минимална висина: 45cm Максимална...
 2. J

  Дали имате страв кога фотографирате на места каде што има луѓе?

  Да објаснам Ситуација 1 Одите на некоја локација за да фотографирате или снимате со трипод или друга опрема, дали чувствувате страв од тоа да бидете нападнати или ограбени, поготово ако сте сами? Ситуација 2 Местите трипод за да правите тајмлапс (дење) или ноќе за ноќно фотографирање со долга...
На врв Дно