Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

tridentz

 1. Продавам RAM DDR4 2x8GB G.Skill TridentZ

  Продавам RAM DDR4 2x8GB G.Skill TridentZ

  Продавам RAM DDR4 2x8GB G.Skill TridentZ F4-3200C16D-16GTZB DDR4-3200 CL16-18-18-38 1.35V Слики и од v16 и од v17 Thaiphoon. Без проблем работи на 1.35V на 1800/3600 со CL18-20-20-56. Гаранција би требало да има, ама треба да се провери, ќе пишам ако ја најдам...
 2. Astraion

  [Overclock] G.SKILL TridentZ DDR4-3200 XMP

  Kупив 2x16GB G.SKILL TridentZ DDR4-3200 (F4-3200C16D-32GTZKW) и нели сакам, фала богу, да си ја клокнам на 3200, затоа и ја платив. Кликајки само на големото XMP копче за 1-клик оверклок во биосот не заврши работа. (Click Bios 5, го апдејтирав на последната верзија 2.70) После пробав и рачно да...
На врв Дно