• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

тргување

  1. B

    Тргување на странска берза

    Здраво, ме интересира дали некој тука тргува на странска берза (NYSE, NASDAQ итн итн...) и ако има дали може да сподели мислења, искуства и на кој начин тргува, бидејќи мене тешко ми оди да најдам начин како да купам удели од компанија. Во Македонија освен преку брокер не може поинаку, а и тоа...
На врв Дно